کاهش بیماری ها در حج ۹۶

      هیچ دیدگاهی برای کاهش بیماری ها در حج ۹۶ ثبت نشده

پیرحسین کولیوند، معاون حج و عمره</a> مرکز پزشکی حج و زیارت در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به اینکه از نظر پزشکی و بهداشتی حج ۹۶ وضعیت خوبی داشت، گفت: آموزش های بهداشتی و مراقبتی که قبل از اعزام به حجاج داده شد، بسیار خوب بود و نتایج مثبتی در پی داشت.
وی ادامه داد: مرکز پزشکی در قسمت آموزش های قبل از اعزام قوی عمل کرد و موفق بود که البته بیشتر این موفقیت را مرهون قبول و عمل زائران به توصیه ها هستیم. زائران به خوبی مسائل بهداشتی را رعایت کردند و همین مسئله موجب شد که سطح بیماری ها پایین بیاید.
کولیوند با تأکید بر اینکه علی رغم همه این مسائل آنفولانزا و سرماخوردگی در بین حجاج وجود دارد، گفت: زائران ایرانی با زائران سایر کشورها در اتوبوس ها، سرویس های بهداشتی و … کنار هم هستند و همین موجب انتقال بیماری می شود که البته تعداد ابتلاها چشم گیر نبود و وضعیت سلامت و خدمات پزشکی حج ۹۶ بسیار عالی بود به نحوی که مردم راضی بودند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا توصیه شما همچنان به حجاج در هنگام بازگشت این است که روبوسی نکرده و دست ندهند؟ گفت: هر قدر همه بهداشت را رعایت کنند بهتر است.

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)