تقویت کرسی های تلاوت به جای بزرگنمایی مسابقات + صوت و عکس

تقویت کرسی های تلاوت به جای بزرگنمایی مسابقات + صوت و عکس

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)،جلسه قرآن حجت الاسلام سیدمحمدجواد موسوی درچه ای، روز گذشته، جمعه ۳۱ شهریورماه از ساعت ۸ الی ۱۳ در مسجد جامع المهدی(عج) واقع در شهرری، فلکه اول دولت آباد، کوچه مسجد برگزار شد.
موسوی درچه ای که پس از ۴۰ روز سفر حج تمتع در جلسه حاضر می شد، در ابتدای حضور خود با استقبال قرآن آموزان و قاریان شهر ری مواجه شد. پس از صرف صبحانه و مصافحه های متداول به ویژه با حاجی تازه از سفر برگشته، جلسه رسمیت پیدا کرد و اعضای جلسه به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند. همچنین در خلال جلسه نیز، ارتباطی تصویری با مجتبی محمدبیگی صورت گرفت و مجتبی به صورت زنده آیاتی از کلام الله مجید را در فرودگاه مدینه برای اعضای جلسه تلاوت کرد.
در اواسط جلسه موسوی درچه ای یادی از سفر معنوی حج کرد و گفت: انسان وقتی به این سفر معنوی می رود، بصیرتش بیشتر می شود. صحنه اعمال حج، جلوه ای از صحنه قیامت و صحرای محشر و حساب و کتاب است. واقعا هیچکس به هیچکس کاری نداشت و آیات قیامت برای ما تداعی می شد به عنوان مثال در مشعرالحرام جایی برای خوابیدن نیست از رئیس و وزیر تا کارگر، همه یکدست و احرام پوش، باید در بیابان بخوابند. ما در مشعرالحرام، همراه با گروه قرآنی اعزامی در یک کانال کنار جاده خوابیدیم. در همان کانال همخوانی قرآن کریم هم کردیم.

در ادامه، درچه ای در تحلیل تلاوت یکی از قاریان ممتاز شهرری گفت: خیلی ها هستند که مکرر سوال می کنند و می پرسند نفسم را چطور بیشتر کنم؟ چکار کنم صدایم باز شود؟ چکار کنم تحریرهایم بهتر شود؟ بنده در جواب به آنها می گویم زیاد بخوانید و با احساس بخوانید همه چیز درست می شود، احساس در تلاوت همه چیز …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)