آغاز ثبت نام حج تمتع ۹۷ بعد از سفر رئیس سازمان حج به عربستان

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱

آغاز ثبت نام حج تمتع ۹۷ بعد از سفر رئیس سازمان حج به عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه دو کشور ایران و عربستان سعودی هم اکنون روابط سیاسی ندارند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بنا دارد حج برگزار شود و مذاکرات آینده رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان وضعیت ثبت نام از زائران را روشن خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام از زائران حج تمتع آینده بعد از سفر رئیس سازمان حج و زیارتبه عربستان انجام خواهد شد، تاکید کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری، سیاستهای نظام و مفاد تفاهم نامه ای که با طرف سعودی امضاء می شود محور برنامه ریزی حج آینده خواهد بود.
حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این نشست اعلام کرد: تعداد دارندگان فیشهای اولویت دار تا پایان آبان ماه ۸۵ حدود ۹۰ هزار نفر برآورد شده است.
در ادامه این جلسه مسئولان کمیته های آسیب شناسی در حوزه های تغذیه و تدارکات و مسکن از نتایج نشستهای این دو کمیته گزارش مشروحی ارائه و پیشنهادات و راهکارهای کارشناسی را بیان کردند که در هر مورد تصمیماتی اتخاذ شد.
کمیته مسکن با تاکید بر لزوم توجه به نکات حقوقی در امضای قرارداد اجاره هتلها با طرف های سعودی، از امکان فراهم کردن تسهیلات لازم در حوزه اسکان و شناور بودن مدت اقامت با توجه بهدرخواستهای زائران با هدف ایجاد آرامش بیشتر در سفر حج خبر داد و گفت: تفاهم اولیه با طرفهای سعودی برای اجاره بخشی ازهتلهای مورد نیاز در مکه معظمه و مدینه منوره انجام شده است که در صورت امضای تفاهم نامه حج ۹۷ اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
درپایان این جلسه مقرر شد نتایج حاصله در دیگر کمیته های آسیب شناسی متشکل …

اخبار پیشنهادی:

آغاز ثبت نام حج تمتع ۹۷ بعد از سفر رئیس سازمان حج به عربستان

Let’s block ads! (Why?)