بهره برداری از ترمینال سلام همزمان با آغاز پروازهای حج تمتع سال ۹۷

برای نخستین بار طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تهیه ، تکمیل ، تایید و به تصویب هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی رسید و متعاقب آن از سوی معاونان و مشاوران وزارت راه و شهرسازی تایید شده که مراحل نهایی را برای ابلاغ طی می کند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اعلام تکمیل و تایید طرح جامع فرودگاه امام خمینی (ره) از بهره برداری ترمینال سلام در سال ۹۷ همزمان با آغاز عملیات پروازهای حج تمتع خبر داد و گفت : اخذ تصمیم و تعیین سرمایه گذار برای احداث و تکمیل ترمینال ایران شهر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در دست انجام است .
کوروش فتاحی سرپرست شرکت شهر فرودگاهی بین المللی امام خمینی(ره) در خصوص پیشرفت فیزیکی ترمینال سلام و نیز طرح جامع فرودگاهی نکاتی را ارائه کرد .
فتاحی ضمن اظهار خرسندی از پیشرفت مناسب ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت : خوشبختانه ترمینال سلام در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با رشد بالغ به ۲۵ درصد در چند ماه اخیر به پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصدی رسیده است که پیش بینی می شود در سال آینده همزمان با آغاز مراسم و مناسک حج بتوانیم از ترمینال سلام بهره برداری کنیم .
سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به این مطلب که علاوه بر اقدامات فنی – مهندسی در ترمینال سلام در صدد ایجاد ترمینال گالری هستیم ، افزود : به دستور وزیر راه و شهرسازی از برنامه های در دست اجرای شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ایجاد ترمینال گالری سلام است و در نظر داریم تا با مشاوره های صاحب نظران و نیز حضور مشاوران و استادان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ، ترمینال سلام در خور شأن ایران اسلامی بهره برداری شود تا برگرفته از نام سلام و مفاهیم واژه ای و مفهومی مرتبط با معنای عمیق سلام باشد .
فتاحی در ادامه تصریح کرد : به جرات می توان گفت که این طرح یکی از ایده های خلاقانه وزیر راه و شهرسازی در مورد ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بود .
وی واژگان سلام و پرواز را به عنوان کلیدواژه ها ، مفاهیم اصلی و ارکان برنامه های فرهنگی و هنری در ترمینال گالری سلام عنوان کرد و گفت : امید است برای نخستین بار ترمینالی با تم فرهنگی – هنری در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گیرد .
همچنین رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در خصوص آخرین مراحل طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود : برای نخستین بار طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تهیه ، تکمیل ، تایید و به تصویب هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی رسید و متعاقب آن از سوی معاونان و مشاوران وزارت راه و شهرسازی تایید شده که مراحل نهایی را برای ابلاغ طی می کند .
به گفته وی ، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مشتمل بر ۱۴ هزار هکتار زمین است که ترمینال ایران شهر نیز جزوی از آن طرح به شمار می رود .

Let’s block ads! (Why?)