هزینه حج تمتع امسال کاهش یافت

هزینه حج تمتع امسال کاهش یافت

درحالی که تا یک ماه دیگر نخستین گروه از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام خواهند شد، رئیس سازمان حج و زیارت با اشــــــاره به برنامه ریزی ها و تدارکات انجام شده از آغاز صدور روادید از هشتم مرداد، سال جاری خبر می دهد
بخش اجتماعی تبیان

درحالی که تا یک ماه دیگر نخستین گروه از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام خواهند شد، رئیس سازمان حج و زیارت با اشــــــاره به برنامه ریزی ها و تدارکات انجام شده از آغاز صدور روادید از هشتم مرداد، سال جاری خبر می دهد.
می افزاید: امسال برای برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم معنوی و روحانی و همچنین ارائه خدمات بهتر به زائران بیت الله الحرام در مکه و مدینه ویژه برنامه هایی در نظر گرفته شده است که درطول موسم حج به اجرا درخواهد آمد.
سعید اوحدی درباره هزینه حج امسال می گوید: با وجود افزایش ۹ درصدی نرخ ارز و افزایش کیفی ،خدمات هزینه حج تمتع امسال نسبت به سال گذشته ۵ درصد و نسبت به دو سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافت. به گفته وی، سال گذشته بالاترین قیمت حج حدود ۱۱ میلیون تومان بود که امسال به ۱۰ میلیون و۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: در محاسبات هزینه حج دوسال گذشته ۲ میلیون تومان بیشتر از زائران دریافت شده بود که این مبلغ به آنها برگردانده شد و نرخ امسال براساس محاسبات دقیق و منطقی اعلام شده است.این مقام مسئول با اشاره به هماهنگی های انجام شده در خصوص اسکان ، تغذیه و حمل و نقل، می گوید: براساس برنامه ریزی های انجام شده از ۲۰ تیر ماه و طبق جدول زمانبندی از همه استان ها در خواست کردیم گذرنامه زائران را ارسال کنند تا اطلاعات آنها وارد سیستم نرم افزار روادید حج عربستان شود. وی می افزاید: همه …

اخبار پیشنهادی:

هزینه حج تمتع امسال کاهش یافت

Let’s block ads! (Why?)