پروازهای حج تمتع استان مرکزی امسال از فرودگاه اراک انجام می شود

مدیر فرودگاه اراک با بیان طرح های اجرایی فرودگاه گفت: راه اندازی پروازهای حج تمتع امسال از فرودگاه اراک، دفتر مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اراک و پرواز عتبات عالیات در چند روز آینده از جمله اقدامات فرودگاه اراک است.

اراک امروز ؛  رحیم حسین نسب در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  اراک ، با اشاره به آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه اراک اظهار داشت: درحال حاضر پرواز اراک- عسلویه ثبات پیدا کرده و انجام می شود و پرواز اراک-مشهد که دو پرواز در هفته است به مدت سه هفته به سبب مشکلی که در ناوگان شرکت هواپیمایی آسمان اتفاق افتاده، کنسل شده بود و از ابتدای بهمن ماه آغاز می شود.

وی افزود: در رابطه با پرواز اراک- عتبات به سبب مشکلاتی که در کشور مقصد وجود داشته از جمله بحث گران کردن تعرفه های به صورت یک طرفه از سوی فرودگاه نجف، این پرواز انجام نمی شد که البته درحال حاضر این مشکلات برطرف شده و آماده راه اندازی پرواز اراک- عتبات هستیم.
مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: کارهای مقدماتی پرواز اراک- عتبات انجام شده، شرکت هواپیمایی آن مشخص شده و دفتر مرکزی تهران و مسئولان حج و زیارت پیگیر این مسئله هستند و ظرف چند روز آینده این پرواز راه اندازی می شود.
حسین نسب خاطرنشان کرد: در رابطه با پرواز اراک- مکه، حج و زیارت کشور به ما قول داده که باتوجه به آماده بودن زیرساخت های فرودگاه در این زمینه، حج تمتع امسال از فرودگاه اراک انجام شود.
وی بیان کرد: طرح دیگری که به زودی انجام می شود راه اندازی دفتر مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “ایران ایر” در اراک است که مقدمات آن پیش بینی شده، مکان مشخص و دفتر آماده تحویل و قراردادهای آن تنظیم شده است و در این رابطه توافق نامه ای بین استانداری و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و همچنین قراردادی بین شرکت بهره بردار و استان مرکزی در روز افتتاحیه دفتر مرکزی هواپیمایی “ایران ایر” در اراک امضا و انجام می شود.
مدیر فرودگاه اراک ادامه داد: طبق هماهنگی های انجام شده با رئیس سازمان هواپیمایی کشور و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی، قرار براین شده که از روز شنبه کار تجهیز دفتر مرکزی اراک را آغاز شود و همزمان با روز افتتاحیه این دفتر نخستین پرواز راه اندازی می شود.
حسین نسب با اشاره به دیگر طرح های در دست اقدام فرودگاه اراک گفت: راه اندازی مرکز آموزش غرب کشور از دیگر طرح هایی است که برای فرودگاه اراک و آموزش هواپیماهای مسافربری در نظر گرفته شده است که به زودی انجا می شود.
انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)