آغاز ثبت نام اولیه متقاضیان تشرف به حج تمتع سال ۹۷ در کردستان

کرد آنلاین – سنندج – مدیرکل حج و زیارت کردستان گفت: دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۰ آبان ۸۵ ثبت نامی در بانک ملی از روز چهارشنبه چهارم بهمن می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات خود برای تشرف به حج در سال ۹۷ اقدام کنند.
هاشم ناظمی جلال روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: متقاضیان می توانند از چهارم بهمن با مراجعه به سامانه اینترنتی reserve.haj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و اعلام آمادگی جهت اعزام به حج تمتع اقدام کنند.
وی با بیان اینکه متقاضیان تا دهه آخر بهمن ماه جاری فرصت دارند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند، افزود: با تکمیل اطلاعات، بستر لازم برای ارتباط با زائران و اطلاع رسانی به آنان در زمینه برنامه های اجرایی حج سال آینده فراهم می شود.
مدیرکل حج و زیارت کردستان تاکید کرد: پس از مشخص شدن تعداد متقاضیان حج سال آینده، به احتمال زیاد ثبت نام کاروان ها از دهه آخر بهمن امسال آغاز شود.
ناظمی جلال یادآور شد: همچنین علاوه بر این فراخوان، فراخوانی نیز برای اعلام آمادگی مدیران حج ۹۷، عوامل اجرایی کاروان ها، عوامل اجرایی و مدیران مجموعه برای تشرف به سرزمین وحی اعلام شده است.
به گفته وی، از روز شنبه هفتم بهمن جاری نیز دوره های آموزشی برای عوامل اجرایی حج ۹۷ بمدت یک هفته در استان کردستان آغاز خواهد شد.
ناظمی جلال گفت: اطلاعات دیگر در زمینه حج تمتع سال ۹۷ متعاقبا از طریق پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت کردستان به نشانی kordestan.haj.ir و رسانه ها و خبرگزاری ها به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
سال گذشته یک هزار و ۶۴۵ زائر از استان کردستان در قالب ۱۳ کاروان برای به جای آوردن مناسک حج به سرزمین وحی مشرف شدند که از این تعداد، ۷۷۳ نفر مرد و ۸۷۲ نفر زن بودند.

Let’s block ads! (Why?)