حج تمتع ۹۷ در مرحله پیش ثبت نام/ سهمیه نامشخص اصفهانی ها از تمتع ۹۷

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: کسانی که برای حج تمتع تا ۳۰ آبان ۱۳۸۵ در بانک ودیعه گذاری کردند، پیش ثبت نام کنند.

غلامعلی زاهدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، در خصوص پیش ثبت نام حج تمتع سال ۹۷ اظهار کرد: کسانی که تا ۳۰ آبان ۱۳۸۵ در بانک ودیعه گذاری کردند از روز ۴ بهمن ماه آغاز به پیش ثبت نام کرده اند، این پیش ثبت نام فعلاً ادامه خواهد داشت و تاریخ انتهایی مشخصی اعلام نشده است.
وی افزود: افراد برای پیش ثبت نام باید به سایت reserve.haj.ir مراجعه کنند، سپس در مرحله بعد زمان ثبت نام قطعی مشخص می شود و باید ثبت نام نهایی را انجام دهند؛ پیش ثبت نام به منظور اعلام آمادگی متقاضیان است؛ سهمیه استان اصفهان هنوز مشخص نیست و نمی توان گفت برای حج آینده افزایش یا کاهش ظرفیت داریم.
مدیرکل سازمان حج و زیارت استان اصفهان گفت: حجاج یک مبلغ اولیه پرداخت کرده اند و زمانی که کاروانشان مشخص شد باید هزینه ما به تفاوت را پرداخت کنند، همچنین افرادی که قصد انتقال فیش خود به دیگری را دارند می توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی مراحل آن را سپری کنند، برای انتقال این فیش نیز قیمت ها توافقی بین دو طرف است.
به گزارش فارس، در سایت ثبت نام مطرح شده است که فراخوان در این مرحله صرفاً به منزله کسب اطلاع از آمادگی شما و اخذ اطلاعات اولیه هست و لزوماً حقی جهت اعزام ثبت نام کننده ایجاد نمی کند، بدیهی است ثبت نام قطعی در کاروان های حج ۹۷ منوط به تکمیل اطلاعات در این مرحله و اخذ کد پیگیری و شناسه ثبت نام است.
اعلام کاروان ها و تشرف به حج تمتع ۱۳۹۷ منوط به فراهم شدن بستر لازم برای انجام عملیات حج تمتع پس از توافقات مابین دو کشور است، همچنین زائر موظف است بلافاصله پس از اعلام اولویت تشرف که از طریق رسانه های جمعی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت اعلام می شود، نسبت به انجام ثبت نام قطعی و نهایی در کاروان های حج تمتع ۱۳۹۷ اقدام کند.
انتهای پیام/۶۳۰۸۹/ع۲۰/

Let’s block ads! (Why?)